fbpx

Strony internetowe - Domena

Jak wybrać najlepszą nazwę domeny ?

Opis nazwy domeny strony internetowej.

Jak wybrać najlepszą nazwę domeny dla strony internetowej?

Kilka sposobów na wybór najlepszej nazwy domeny dla strony internetowej.

Domena łatwa do przeliterowania.

W przypadku, kiedy potencjalni klienci nie potrafią przeliterować adresu domeny strony internetowej, powinieneś być świadomy, że Twoi stali klienci będą mieli problem, aby ją zapamiętać. Ruch bezpośredni w witrynach pochodzi od odwiedzających, którzy wpisują nazwę Twojej domeny w okienko adresu URL. To duże ułatwienie dla klientów i powody do zadowolenia, ponieważ znają już Twoją firmę i chcą nadal korzystać z jej usług.

Domena łatwa do wpisania.

Domeny łatwe do przeliterowania powinny być również łatwe do wpisania. W przypadku, kiedy Twoja firma nosi nazwę np. Smit-Johnson&Jones, domenę należy uprościć, tak aby nie sprawiała klientowi problemu z wpisaniem jej w okienko.
Najlepszym ułatwieniem jest unikanie łączników i symboli w nazwie domeny. Użytkownicy wpisujący nazwę strony internetowej na urządzeniach mobilnych będą ją wpisywali dłużej i to może ich skutecznie zniechęcić do poprawiania adresu, aby się do niej dostać.

Opis nazwy strony internetowej.

Jeśli masz popularną nazwę firmy, na przykład Domex, dodaj więcej informacji, aby odróżniać się firm o podobnej nazwie.
Możesz użyć w domenie np. lokalizacji działalności lub doprecyzowanie usług.
Zastanów się, co najszybciej wpisze użytkownik i po czym odróżni Twoją firmę od innych.

Sprawdź dostępność.

Przed rozpoczęciem projektowania strony internetowej weź pod uwagę, że najlepiej wybrać domenę, która zasugeruje region, w jakim działa firma. Jeżeli wykonujesz usługi lub sprzedajesz produkty na terenie Polski, warto wybrać domenę krajową, czyli .pl. W przypadku, kiedy wykonujesz również usługi na terenie krajów Unii Europejskiej warto, aby strona internetowa firmy w adresie posiadała tę informację za pomocą .eu.
Są też domeny globalne, z końcówką .com.
Wielu właścicieli firm, którzy decydują się na wybór domeny dla swojej strony internetowej lub sklepu internetowego spotyka się z sytuacją, gdzie domena jest już zajęta. Nie należy się tym przejmować, ponieważ domena ma mały wpływ na pozycjonowanie. Jest głównie informacją i ułatwieniem dla użytkowników.