fbpx

Strony internetowe dla firm

Mobilne strony internetowe - czy warto ją mieć ?

Jak zbudować stronę internetową ?

Strony internetowe dla firm - dlaczego warto ją mieć?

Profesjonalne strony internetowe pomagają zwiększyć sprzedaż !

Prawie 70% konsumentów jest świadomych i przyznaje, że chętniej robi zakupy w firmie, która posiada stronę internetową, niż w firmie, która jej nie ma.
Wystarczy przeanalizować swoje zachowanie podczas wyszukiwania firmy, która może wykonać dla nas usługę.
Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, staramy się znaleźć jakiekolwiek informacje na temat firmy lub danego produktu. Obejmują one zazwyczaj informacje o już zrealizowanych usługach. Wykorzystujemy do tego np. galerię zdjęć, opinie klientów, zwracamy uwagę na lokalizację firmy oraz porównujemy produkty innych firm. Gdzie to sprawdzić?
Najprostszym sposobem jest wejście na stronę www. Jest to najszybszy sposób dotarcia do informacji, ponieważ każdy z nas ma dostęp do Internetu w telefonie. Strona internetowa zapewnia nieograniczony zasięg i jest dostępna 24 godziny na dobę (jeżeli jest responsywna).
Za pomocą strony analizujemy również wiarygodność firmy. Przy dzisiejszej konkurencji coraz częściej sprawdzamy jakość wykonywanych usług.
Klienci często sprawdzają, z kim mają do czynienia i chętniej kontaktują się z firmą, która posiada witrynę.
Odpowiednio zaprojektowana i wykonana strona www pozwala również na zaoszczędzenie czasu. Kompleksowo opisane produkty i usługi pomogą w uniknięciu zbędnych pytań i prezentacji oferty. Można zająć się swoją pracą, a strona udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie rodzą się w głowie klienta.
Kolejnym aspektem przemawiającym za stworzeniem strony internetowej jest ogromna możliwość promowania swojej firmy w Internecie. Dzięki odpowiednim narzędziom analitycznym jesteśmy w stanie sprawdzić gdzie i w jaki sposób klienci wyszukują usług, jakie oferuje również nasza firma. Warto pomyśleć, aby klient ujrzał właśnie naszą stronę internetową.
Aktualna ilość stron internetowych na świecie wynosi około 1.5 miliarda i z dnia na dzień rośnie. Odpowiadając na pytanie „Dlaczego warto posiadać stronę internetową?” nasuwa się tylko jedna odpowiedź – ułatwia życie nam oraz klientowi. Jej posiadanie jest konieczne !

Budowa strony internetowej - co powinna posiadać strona internetowa firmy ?

Każdy przedsiębiorca, który planuje zbudować profesjonalną stronę internetową, zadaje sobie pytanie, co powinno znaleźć się na jego witrynie. Najnowsze trendy oraz wymogi narzucane przez Google.com wymusza na każdym webmasterze aktualizacji wiedzy z zakresu tworzenia stron internetowych, oraz zastosowania odpowiednich narzędzi, aby strona się odpowiednio zaindeksowała, a co za tym idzie, podnosiła swoją pozycję w wyszukiwarkach.

Przede wszystkim strona internetowa musi być mobilna i responsywna. Jest to podstawa w czasach, w których większość ludzi posiada smartfon z dostępem do sieci. W każdym miejscu klient ma możliwość zapoznania się z ofertą firmy.
Klient, który trafia już na stronę internetową, szybko z niej ucieknie, jeżeli nie będzie na niej konkretnych informacji. W treści muszą zostać zamieszczone odpowiednie słowa kluczowe, które opisują produkty lub usługi, jakich klient właśnie szuka. Produkty oraz usługi firmy powinny być również przedstawione graficznie, aby przyciągały uwagę. Każda grafika musi również zostać odpowiednio opisana, zanim trafi na witrynę. Należy także sprawdzić wielkość i wagę obrazów, aby nie spowolnić działania witryny.
Dużym ułatwieniem dla każdego z nas jest szybkie dotarcie do zakładki „kontakt”. Jest to o tyle ważne, że potencjalny klient sprawdza mapkę dojazdu, numer telefonu lub wykorzystuje formularz kontaktowy. Należy pomyśleć o tym, żeby zabezpieczyć wszystkie dane klienta. Każda strona www powinna być zabezpieczona certyfikatem SSL, który szyfruje dane, jakie klient przesyła drogą elektroniczną. Uniemożliwia to wyciek danych.

Bezpieczne strony internetowe

Serfując po stronach internetowych, często nie zdajemy sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwa mogą na nas czyhać. Warto zwrócić uwagę czy są one odpowiednio zabezpieczone. Pozwoli to na uniknięcie zainfekowania komputera, ale również wycieku danych. Na co zwrócić uwagę i jak unikać niebezpieczeństw na portalach i stronach internetowych?
Dobrym przykładem zabezpieczeń w sieci jest bankowość internetowa, serwisy aukcyjne czy profesjonalne sklepy internetowe. Posiadają one zabezpieczenia, które uniemożliwiają kradzież danych przy przeprowadzaniu transakcji internetowych czy przy zwykłym przeglądaniu stron internetowych.
Jak sprawdzić, czy strona, na której właśnie się znajdujemy, jest zabezpieczona?
Pierwszym i podstawowym krokiem jest zwrócenie uwagi, czy po otwarciu się strony internetowej pokazuje nam się kłódka z lewej strony adresu witryny. Dla potwierdzenia informacji o zabeczeniu można w nią kliknąć i sprawdzić, czy widnieje tekst „połączenie jest bezpieczne”. Dodatkowo zobaczymy, że „informacje, które wysyłasz tej witrynie (np. hasła lub numery kart kredytowych), pozostają prywatne”.
Oznacza to, że strona internetowa, na której się znajdujemy, jest zabezpieczona i nie powinniśmy się martwić utratą żadnych danych. Kolejnym potwierdzeniem zabezpieczenia strony jest zmieniony adres. Nie ujrzymy już w linku „http”, a „https”. Zaleca się jednak mimo to, aby zabezpieczyć swój komputer i połączenie sieciowe programem antywirusowym. Warto również co jakiś czas zmieniać hasła do bankowości internetowej, skrzynki e-mail czy portali społecznościowych.
Kolejnym aspektem zabezpieczającym strony jest przeprowadzanie aktualizacji CMS-a, czyli narzędzia do tworzenia strony internetowej i wprowadzania zmian na stronie. Tworząc witrynę firmy samemu, właściciele często nie logują się do panelu administracyjnego i nie aktualizują zabezpieczeń strony internetowej. Powoduje to zwiększenie zagrożenia atakami.
Często dochodzi również do włamań na strony internetowe czy serwisy sprzedażowe. Właściciele sklepów internetowych oraz zwykłych stron internetowych powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich klientów poprzez odpowiednie zabezpieczenia serwera.
Jak w takim razie zapewnić swojej witrynie bezpieczeństwo? Najlepszym zabezpieczeniem jest świadome korzystanie ze sprawdzonych witryn, używanie „silnego hasła” do logowania i niepobieranie plików nieznanego pochodzenia. Myśląc o zabezpieczeniu własnej witryny, zaleca się korzystanie z usług agencji marketingowych, które wiedzą jak zabezpieczyć strony i serwery, na których przechowywane są dane oraz systematycznie aktualizują narzędzia administracyjne. Takie zabezpieczenia są standardem przy zakupie strony internetowej dla firmy.