fbpx

Dlaczego jest Ci potrzebna agencja marketingowa ?

Dlaczego warto skorzystać z agencji marketingowej ?

Jak wybrać dobrą agencję marketingową ?

Agencja marketingowa dla Twojej firmy.

Agencje marketingowe rosną jak grzyby po deszczu. Jedne są po to, żeby poprowadzić firmę klienta na szczyty Googla, kolejne tworzą social media, a inne oferują tworzenie stron internetowych i ich obsługę. Nie raz zadajesz sobie pewnie pytanie, po co jest Ci potrzebna pomoc agencji i czy w ogóle jest Ci potrzebna?

Marketing jest potrzebny Twojej firmie, jak silnikowi olej. Bez odpowiedniego smarowania, nie ruszysz z miejsca, nie zajedziesz daleko i wreszcie się rozpadniesz. To nie jest tak, że agencja marketingowa chce wyciągnąć od Ciebie sztabki złota i udaje, że coś robi z Twoją stroną, czy też pisze trzy posty na profilu Twojej firmy w social mediach.
Mowa tu oczywiście o rzetelnych agencjach, które zostały stworzone po to, żebyś Ty odnosił zyski ze współpracy.

Spójrz, w jakich czasach obecnie się znajdujemy. Internet i wszystko, co jest z nim związane, rozwija się w taki sposób, że za chwilę lokalny sklepik będzie tylko miejscem prowadzenia działalności, a nie punktem sprzedaży, bo wszystko będzie się działo w miejscu, gdzie sprzedaż zaczyna się od wpisania “www.” w przeglądarce.

Agencję marketingową często Tworzą ludzie z pasją, którzy tak, jak i Ty są przedsiębiorcami. Tak, jak i Ty chcą być najlepsi w swoim fachu i tak, jak i Ty potrzebują klientów. Różnica pomiędzy wami jest taka, że oni wiedzą, jak zdobyć tego klienta i dzięki swojemu doświadczeniu, kursom, szkoleniom, porażkom i sukcesom znają receptę na dobrą reklamę.

Agencja marketingowa Śląsk

Co więc może zaoferować Ci agencja marketingowa?

Wszystko, co jest związane z promowaniem firmy w internecie. Często znajdziesz specjalistów w konkretnych dziedzinach. Mowa tu o niewielkich agencjach, które zajmują się na przykład tworzeniem stron internetowyche-sklepów i ich pozycjonowaniem w wyszukiwarce oraz zakładaniem profili w mediach społecznościowych. Takie agencje z reguły współpracują też z copywriterem, który można powiedzieć, że jest niezbędną składową dobrej strony, czy sklepu internetowego.
Dostępne są również duże agencje, które zrobią z Twoją firmą wszystko, co może wpływać na Twoją sprzedaż i pozyskiwanie klientów. Zrobią one dla Ciebie stronę lub sklep, wypozycjonują Twoją firmę, zajmą się reklamą w Google Ads, założą i poprowadzą profile we wszystkich mediach społecznościowych oraz będą tworzyły w nich kampanie reklamowe.

Którą agencję wybrać?

Wszystko zależy, czego oczekujesz, jaką reprezentujesz branżę oraz jakim dysponujesz budżetem. Jeśli Twoja firma specjalizuje się na przykład w budownictwie, nie istnieje w wirtualnym świecie i chcesz szybko pokazać się klientom oraz chcesz przeznaczyć duże pieniądze na reklamę, wybierz agencję, która zrobi za Ciebie wszystko.

Jeśli natomiast tworzysz mikroprzedsiębiorstwo, które wyrabia biżuterię i chcę, mieć sklep internetowy, a radzisz sobie w mediach społecznościowych, to podejmij współpracę z agencją, która wprowadzi Cię w wirtualny świat i pokaże, jak zdobywać klientów i rozwijać swoją firmę.

Nie myśl, że w takiej agencji jeden człowiek jest od wszystkiego. W takim miejscu jest kilka, a nawet kilkanaście mózgów operacyjnych, których procesory specjalizują się w osobnych dziedzinach. Każda usługa, którą oferuje agencja marketingowa, jest tak rozległym zagadnieniem, że na półkach w księgarni znajdziesz książki na każdy z tych tematów. Wszystkie te specjalizacje wymagają od danej osoby wielu godzin szkoleń i praktyk. Chociaż w internecie możesz znaleźć opisy, jak na przykład wypozycjonować stronę internetową, to gdy będziesz chciał sam wdrożyć się w SEO, zaprzestaniesz już na starcie. Sama terminologia, wytyczne, wszystkie procesy, mogą przysporzyć Cię ból głowy.

Agencja marketingowa Śląsk

Chociaż moglibyśmy godzinami opowiadać o swojej pracy, bo tak, jak Ty jesteśmy pasjonatami w swojej dziedzinie, to postaramy się odpowiedzieć Ci na pytanie:

Po co jest Ci potrzebna agencja marketingowa?
Przede wszystkim po to, żebyś więcej zarabiał i w ogóle zarabiał.

Jeśli nie znasz się na marketingu i twierdzisz, że masz tylu klientów, że go nie potrzebujesz, to umówmy się, potrzebujesz strategii marketingowej, jak nikt inny. Nie bój się zainwestować w reklamę. Tylko od Ciebie zależy, czy zaczniesz się rozwijać, czy będziesz siedział w pracy na Netflixie i narzekał, że kiedyś były inne czasy. Agencja marketingowa to nie są ufoludki, które nie rozumieją potrzeb Twojej firmy. To Ty reprezentujesz swoją działalność. Kto, jak nie Ty może opowiedzieć agencji o swojej pracy i potrzebach swojej firmy?

Po to też, abyś budował relacje ze swoimi klientami.

content marketingu pisaliśmy już tutaj. Przypomnimy Ci tylko, że same pieniądze wydane na Twoją reklamę to nie wszystko. To, co jest w nich napisane, ma taką siłę, jak magiczne zaklęcie. Każde słowo, zdanie, które jest napisane na Twojej stronie, w opisie produktów w sklepie, na profilu w mediach społecznościowych wywołuje w Twoim kliencie emocje. W jaki sposób je przekażesz, ma wpływ na reakcje Twojego odbiorcy. Czy Twój klient będzie chciał więcej wiedzieć o Twojej firmie, czytać Twoje posty, budować z Twoją firmą niejako więź jest szalenie ważne w karierze Twojej firmy.

Po to, żebyś mógł rozwijać siebie i swoją firmę.

Wprowadzasz nowy produkt/usługę w swoim biznesie. Jak chcesz komuś o tym powiedzieć? Owszem, możesz zacząć drukować ulotki, rozdawać je każdemu przechodniowi, który wyrzuci ulotkę do pierwszego kosza na śmieci. Możesz też zacząć informować swoich stałych klientów o nowym produkcie, ale nie masz pewności, czy oni puszczą to dalej w eter. I wreszcie możesz zacząć współpracę z agencją, która dotrze do takiego klienta, który jest Twoim ideałem. Takiego, który po prostu kupi produkt, skorzysta z usługi i zostanie z Tobą na długo.

A jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości, to bardzo chętnie porozmawiamy z Tobą na żywo, bo uwielbiamy spotykać się z naszymi klientkami, napić się kawy i godzinami słuchać o Waszych biznesach. Ilekroć spotykamy te same branże, to każdy z Was ma inny koncept na swoją działalność.

Agencja marketingowa to przede wszystkim firma, która ma zadbać o reklamę Twojego biznesu. Ty w tej relacji, masz czerpać tylko i wyłącznie korzyści. Masz pozyskiwać nowych klientów, utrzymywać długofalowe relacje ze stałymi klientami, zwiększać jej zyski i dzięki temu rozwijać swoją działalność. Transakcja nie jest oczywiście darmowa, ponieważ tak, jak inni szanują Twój czas i wykonaną pracę, płacą Ci za produkty lub usługi, które sprzedajesz albo wykonujesz, tak agencja też wystawia faktury za swoje działania. Nie zniechęcaj się opiniami, że agencja marketingowa zdziera krocie, za każdą kropkę napisaną na Twojej stronie internetowej. Szukaj rzetelnej firmy, która Ci pomoże, będzie chciała z Tobą rozmawiać i słuchać Cię, bo to Twoje potrzeby są tu najważniejsze.

Jak wybrać dobrą agencję marketingową ?