fbpx

Czy wybór WordPress do stworzenia strony internetowej jest dobrą decyzją ?

Powody, dla których warto wybrać WordPress

WordPress dla firm i SEO

Mobilne strony internetowe

Czy wybór WordPress do stworzenia strony internetowej jest dobrą decyzją ?

WordPress to aktualnie 30% stron internetowych. Wymaga on wielu aktualizacji, ale jest jednym z najbardziej funkcjonalnych i przyjaznych CMS-ów. Jeżeli dalej Cię to nie przekonuje, czytaj dalej.
Z doświadczenia wiemy, że ludzie są niechętni do jakichkolwiek zmian, nawet jeśli są one bardziej opłacalne i bardziej rozsądne. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja jest trudna, ale warto ją chociaż przemyśleć. 
Zmiana CMS to dużo pracy i prawdopodobnie pojawiają się pewne obawy. Jednymi z najczęstszych obaw jest koszt, utrata pozycji w wyszukiwarce, zmiana treści.

Jeśli nie korzystałeś nigdy z WordPressa, chcielibyśmy przekazać Ci kilka faktów, które rozwieją wątpliwości. WordPress jest :

  • za darmo,
  • przeznaczony nie tylko do prowadzenia bloga,
  • prosty w obsłudze,
  • posiada dostęp do wielu funkcjonalności dzięki darmowym wtyczkom.

Jeśli chcesz stworzyć samemu stronę internetową, masz na to czas i pomysł to z pewnością WordPress jest dla Ciebie. Jest on darmowy. WordPress to CMS, który umożliwia zarządzanie stroną internetową – a popularne narzędzia, które dostępne są za darmo umożliwiają przekształcenie zwykłej strony internetowej w rozbudowaną i funkcjonalną witrynę, sklep internetowy lub portal o sporym zasięgu.
Wiele znanych marek korzysta z zaufanego CMS-a, jakim jest WordPress. Są to między innymi Mercedes Benz, Disney, The New York Times, czy strona zespołu KULT. WordPress został stworzony nie tylko dla stron internetowych dużych przedsiębiorstw lub korporacji. Jest on wykorzystywany ze względu na swoją prostotę w obsłudze i skuteczność w uzyskiwaniu wysokich pozycji w wyszukiwarkach.

Powody, dla których warto wybrać WordPress

Łatwość obsługi
Do budowy strony internetowej możemy wykorzystać wiele systemów CMS. Można wyróżnić Joomla, Drupal, czy ModX.
Wordperss ma jednak przewagę nad nimi ponieważ, aby go używać nie musisz mieć dyplomu z informatyki lub tworzenia stron internetowych. Jest po prostu intuicyjny. Dzięki temu, że posiada wiele darmowych szablonów możesz wybrać odpowiadający Ci układ lub kolorystykę i dopasować motyw do swoich usług. To znacznie przyspiesza stworzenie strony internetowej.

Darmowe Wtyczki
Kolejną rzeczą, która odróżnia WordPress od innych CMS-ów dla stworzenia strony internetowej są wtyczki. Są to dodatkowe narzędzia, które wzbogacą funkcjonalności naszej witryny. Są jak aplikacje, które usprawniają działanie lub zabezpieczają stronę.

WordPress dla firm i SEO

Zawsze, gdy kontaktujemy się z klientem z propozycją stworzenia strony internetowej lub w przypadku, kiedy to klient kontaktuje się z nami pada pytanie: „Czy strona będzie pozycjonowana?”. Zazwyczaj gdy jest mowa o SEO, pojawia się WordPress. Jest on bardzo przyjaznym CMS-em dla pozycjonowania stron internetowych. Jeśli posiadasz stronę internetową stworzoną w WordPress, jesteś o krok do przodu w SEO. Pozycjonowanie strony internetowej wymaga jednak wielu dodatkowych działań, które podniosą pozycję w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcesz poczytać również o pozycjonowaniu stron internetowych zapraszamy tutaj.

Mobilne strony internetowe

Z tego powodu, iż większość internautów korzysta z telefonów ważne jest, aby nasza strona internetowa była mobilna i responsywna. Chodzi o to, aby witryna otwierała się na urządzeniach mobilnych i dostosowała się do ekranu urządzenia. Od kilku lat jest to również jeden z wymogów narzuconych przez Google.com, aby nasza strona uzyskała lepsze wyniki w pozycjonowaniu.
Tworzenie stron internetowych w WordPress zapewnia od razu stworzenie wersji mobilnej. Strona będzie działać bardzo płynnie i szybko, jeśli jest odpowiednio wykonana.

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą CMS na WordPress lub chcesz stworzyć nową stroną internetową, z pewnością możemy zaproponować Ci ten system zarządzania. Nawet jeśli miałoby to obniżyć pozycję istniejącej strony internetowej w wyszukiwarce. Dokonując zmiany z pewnością w szybkim czasie odzyskasz swoją pozycję dzięki WordPress.